МОЛОДА НАЦІЯ, №2, 2006. Пам′яті Надії Світличної (1936 - 2006). 240 с. Ціна: 5 грн.

 

 

 

 

МОЛОДА НАЦІЯ, №3, 2006. “Українська Гельсінкська Група”. 232 с. Ціна: 5 грн.

МОЛОДА НАЦІЯ, №2, 2006. Пам′яті Надії Світличної (1936 - 2006). 240 с. Ціна: 5 грн.

Другий випуск альманаху “Молода нація” за 2006 рік  присвячений пам′яті Надії Світличної – філолога, відомого дисидента, політичного в′язня, лауреата Шевченківської премії. До випуску увійшли виступи її соратників Михайлини Коцюбинської, Євгена Сверстюка на вечорі, присвяченому пам′яті Надії Світличної, а також широке інтерв′ю 1998 року, з якого читач має змогу дізнатися чимало деталей з історії українського правозахисного руху.

Літературознавча частина альманаху присвячена творчості Володимира Свідзінського і включає три грунтовні дослідження його поетики й тематики його творів, зв′язків між текстами Свідзінського й Багряного та Стуса, а також інтерв′ю з Анатолієм Свідзинським – небожом Володимира Свідзінського.

Випуск стане в пригоді історикам, дослідникам правозахисного руху, а також літературознавцям і шанувальникам української літератури.

МОЛОДА НАЦІЯ, №3, 2006. “Українська Гельсінкська Група”. 232 с. Ціна: 5 грн.

Присвячений 30-річчю з дня заснування УГГ новий номер альманаху “Молода нація” вміщує матеріали наукової конференції “Українська Гельсінкська Група: 30 років героїзму”, яка відбулася в будинку “Смолоскипа” в 2006 році. Матеріали, вміщені в збірнику, поділяються на такі, що мають історико-політологічний характер, та дослідження з літературознавчої сфери.

Серед перших аналіз внеску діяльності УГГ у здобуття державної незалежності України Юрія Колісника, реінтерпретація ролі інтелігенції в сучасному політичному процесі Сергія Шамари та Ігоря Волошна, опитування учасників дисидентського руху, серед яких Мирослав Маринович, Віталій Шевченко, Василь овсієнко та багато інших.

Літературознавча частина вміщує як дослідження цілого феномену културного спротиву 60-х років (Василь Пахаренко), так і аналіз текстів окремих письменників-дисидентів, таких як Олесь Бердник, Василь Стус, Микола Воробйов тощо.

Цей випуск буде особливо цікавий для дослідників правозахисного руху в Україні, зокрема його історії та його літератури. Стане в пригоді не лише студентам гуманітарних спеціальностей, але й вчителям історії і літератури, учням старших класів, допоможе краще зрозуміти добу всім зацікавленим цим періодом читачам.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.