Ростислав Мельників і Ростислав Семків на презентації Хвильового.

У вересні відбувся черговий – уже двадцять п’ятий – Форум видавців у Львові. Смолоскип, як і раніше, брав у ньому участь за двома лініями: по-перше, виступив організатором низки літературних подій, по-друге, наші книжки продавалися на ярмарку в Палаці Мистецтв і на його подвір’ї.

Враження від Форуму традиційно строкаті. Поряд із приємними відгуками (наприклад, стосовно насиченості й різноманітності фестивальної програми: від поетично-медійних експериментів до дискусій на суспільно актуальні теми), були й невеселі спостереження – мало не з усіх боків лунали слова про те, що цьогоріч на Форум прийшло менше і відвідувачів ярмарку, і відвідувачів літературних заходів, і, зрештою, зменшилися продажі. Втім, робота триває, і заходи відбулися за розкладом.

Центральною смолоскипівською подією стала презентація п’ятитомника вибраних творів Миколи Хвильового. І на відміну від Книжкового Арсеналу, де видавництво показало лише концепцію, у Львові читачі змогли побачити вже перші два «матеріалізовані» томи.

Це буде найповніше станом на сьогодні видання творів Миколи Хвильового, - зазначив під час презентації директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків.

«П’ятикнижжя» презентував його упорядник, літературознавець і поет Ростислав Мельників.

До цього видання ми підійшли по-іншому, ніж це зроблено у знаменитому так само смолоскипівському п’ятитомнику сімдесятих років, - сказав упорядник. – Так, ми відмовилися від публікації розлогих матеріалів про біографічні подробиці, про ВАПЛІТЕ, літературну дискусію та інший історичний контекст. Сьогодні вся ця інформація доступна, багато разів перевидана, тож ми зосередилися на власне текстах Хвильового.

Перший том із двох уже виданих повністю присвячено поезії Миколи Хвильового. Це досить унікальний випадок, адже Хвильовий-прозаїк і Хвильовий-публіцист уже давно «перебив» Хвильового-поета. Окреме «окнижнення» його віршів дозволить читачам цілісніше сприйняти поетичну творчість письменника. Також тут є рецензії Хвильового на твори інших поетів чи підписані ним маніфести, пов’язані з поезією. Передмову до тому написала відома дослідниця літератури Віра Агеєва.

У другому тому зібрано ранню прозу, «етюди» Миколи Хвильового. Ці колоритні твори варті того, щоб читатися та осмислюватись окремо, поза впливом пізніших, стилістично інакших речей. Автор передмови до тому – поет і літературознавець Олег Соловей.

На презентації були присутні люди, яких можна назвати серед «перших читачів» або «фахових читачів». Це – критикиня Тетяна Трофименко та письменник Олег Коцарев (поряд із самим Хвильовим та упорядником видання вони, звісно, посилили «харківський дискурс» заходу).

- Я дуже сподіваюся, що нове видання Миколи Хвильового дозволить ширшим читацьким колам краще ознайомитися з творчістю письменника. Адже завдяки шкільній програмі, єдиним його текстом, який чи про який знають усі, залишається «Я (Романтика)». І чимало читачів, здається, щиро переконані в його автобіографічності, - сказала Тетяна Трофименко.

- Поділ томів за окремими періодами і жанрами, як на мене, трохи неочікуваний, але й перспективний, - додав Олег Коцарев. - По-перше, це допомагає переглянути деякі стереотипи (ось я вже по-новому подивився на поетичну творчість Хильового). По-друге, виразніше показує важливі сюжети його творчої біографії. Наприклад, такий драматичний сюжет, як перехідекспериментального, грайливого письменника на реалістичні «рейки» та – паралельно – перетворення письменника на політика. Адже в час «літературної дискусії» він уже виступав як політик. І то водночас, а може, й скоординовано, з акцією Шумського, який намагався повністю перевести під контроль колишніх «боротьбистів» та інших націонал-більшовиків владу УСРР.

Іще однією важливою подією став захід «Повернення до поетичного авангарду 1910-1930-х років». Головний привід – поява друком виправленого та поліпшеного перевидання антології «Українська авангардна поезія (1910-1930-ті роки)». Презентував її один з упорядників, уже згаданий Олег Коцарев. Його співрозмовниками були: богемістка Ірина Забіяка, літературнознавець Данило Ільницький та поет і перекладач Остап Сливинський. Данило Ільницький розповів про не дуже добре знані сьогодні авангардні тенденції в міжвоєнному українському літературному середовищі Львова. Ірина Забіяка накреслила звязки і паралелі між українським та чеським поетичним авангардом, проілюструвавши їх власними перекладами чеської поезії. А Остап Сливинський не лише порівняв український авангард із польським та болгарським, але й представив іще один цікавий проект: двомовну болгарсько-українську антологію. Один її том складають поезії, маніфести та біографії українських авангардистів із болгарськими перекладами, другий – навпаки. Це видання безумовно має стати важливим кроком для взаємного пізнання літератури двадцятого століття наших країн. До речі, Олег Коцарев і Юлія Стахівська, упорядники смолоскипівської антології, взяли участь і в створенні українсько-болгарського проекту.

Нарешті, третьою центральною подією була презентація біографічного дослідження історика Сергія Литвина «Симон Петлюра у боротьбі за самостійну Україну». Науковець представив свою книжку, розповів про її структуру та про головні тези. Особливу увагу він традиційно віддав боротьбі зі стереотипами, скупченими навколо постаті Головного Отамана Української Народної Республіки. Так, він заперечує звинувачення, буцімто Петлюра винен у повільному створенні української армії, в отаманщині, у недосягненні компромісу між майбутньою Директорією і гетьманом у 1918 році, у «зраді» Галичини, в диктаторських нахилах і, зрештою, в єврейських погромах. Модерував цю зустріч директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків.

На Форумі видавців відбулися й інші події, повязані зі «Смолоскипом». Це і коментовані читання поетки Лариси Лебедівши з двома книжками «Не Єва» та «Ніоба». До речі, в них узяв участь наш лауреат Мирослав Лаюк. І презентація другого видання збірки «Реґіна Ольсен» поета Зази Пауалішвілі. І перформанс «Фронтир» за участю Дарини Гладун, Елли Євтушенко, Анастасії Гетьман, Тані Ясінчук, Лесика Панасюка та Ірини Купчинської. І читання-перформанс «І гра почнеться знов, або Невідворотна доля богів», у якому обігрувався міфічний раґнарьок. І презентація нашого Семінару творчої молоді.

На черзі нові літературні, книжкові події, але як для співробітників «Смолоскипа», так і для наших авторів Форум видавців у Львові залишається особливим явищем.Одні з перших читачів

Ірина Забіяка і Олег Коцарев

Данило Ільницький, Остап Сливинський, Олег Коцарев

Коментарі 

 
#1 Ivangop 2018-10-11 01:35 Браслет-шагомер SMARTBAND
https://clck.ru/EWCSE - Фитнес браслет артериального давления приобрести
Регулярные измерения частоты сердечных сокращений.
Установите время измерений в приложении, или запустите тест на частоту сердечных сокращений просто встряхнув браслет.
Тест автоматически отключается через одну минуту и сохраняет значение в браслете.
https://clck.ru/EWCRz - Купить шагомер фитнес-браслет купить
 
 
#2 RolandCog 2018-10-12 08:08 Приветствую всех!
Нашел познавательную фотоподборку на этом сайте: http://himaan.ru :
http://himaan.ru/foto-prikoly-interesnoe/704-opasnosti-dlya-rebenka.html Опасности для ребенка
Как счастливая пара фотографирует друг друга
http://himaan.ru/foto-prikoly-interesnoe/7254-foto-povsednevnoy-zhizni-v-severnoy-koree.html
 
 
#3 ConnieHAITY 2018-10-13 04:56 Привет всем участникам форума! интересный у вас сайт!
Нашел русскую базу кино: миньоны мультфильм смотреть онлайн в хорошем http://kinokub.net/
Здесь: 2018 в хорошем качестве лучшие фантастика лучшая фантастика hd онлайн список 2018
Тут: лучшие комедии россии онлайн комедии русские фильмы список лучших смотреть онлайн список 2017
Здесь: лучшие мелодрамы россия 2017 бесплатно бесплатные лучшие мелодрамы русские список 2017
Тут: http://kinokub.net/news/5005-gilermo-del-toro-govorit-o-syuzhete-tihookeanskogo-rubezha-2.html Гильермо дель Торо говорит о сюжете «Тихоокеанского рубежа 2»
Здесь: http://kinokub.net/detektiv/10382-nadlomlennye-cracked-sezon-1-2-2013.html
 
 
#4 Edwardmic 2018-10-14 23:08 Привет! прикольный у вас сайт!
Нашел сериальную базу кино: Фантастика смотреть онлайн
Здесь: лучшие аниме онлайн в hd качестве твое имя аниме смотреть в хорошем качестве список 2017
Тут: фильмы 2018 боевики криминал смотреть хорошем качестве посмотреть фильм бесплатно в хорошем качестве боевик список 2018
Здесь: смотреть самые лучшие детективы смотреть детектив 2018 онлайн в хорошем качестве список 2018
Здесь: http://kinokub.net/semeynyy/12842-fil-iz-buduschego-phil-of-the-future-sezon-1-2-2004-2006.html Смотреть Фил из будущего / Phil of the Future (Сезон 1-2) (2004-2006) онлайн бесплатно
Тут: http://kinokub.net/drama/6150-zabytye-the-forgotten-sezon-1-2009-2010.html
 
 
#5 Lancevag 2018-10-15 17:31 Привет всем участникам!
Нашел приколы за день на этом сайте: http://okaybro.ru :
Завораживающие снимки плато Путорана
Самые необычные люди планеты http://okaybro.ru/foto-prikoly-interesnoe/4444-samye-neobychnye-lyudi-planety.html
http://okaybro.ru/foto-prikoly-interesnoe/6872-snimki-povsednevnoy-zhizni-v-kitae.html
 
 
#6 JamesVof 2018-10-19 05:46 Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777 Аренда выделенных серверов по приемлимым ценам Раскрутка сайта под ключ
 
 
#7 Kevinquogy 2018-10-23 22:01 Если Вы Примете решение купить в магазине САНмебель в Киеве или приобрести в Украине мебель на любой вкус ,
вы можете быть уверенными в высочайшем качестве покупки. Надёжность и долговечность при
сравнительно небольшой стоимости уже давненько убедили многих покупателей в правильности решения,
сделанного ими в то время. Останавливая свой выбор конкретно на нашей мебели, вы будете изумлены
оптимальным соотношением «цена/качество».
А если кто интересуется оборудованием для СТО обратите внимание
оборудование для СТО
тут покупали по низкой цене и очень довольны.
Также наш партнер магазин мебели Киев
Купить мебель в Украине
 
 
#8 BobbyCON 2018-10-30 04:12 Guide to Binance Exchange - How to Create and use an Account on Binance
 
 
#9 JamesVof 2018-11-05 02:24 Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777 Аренда выделенных серверов по приемлимым ценам Раскрутка сайта под ключ
 
 
#10 EugeneBlose 2018-11-15 01:12 Всем привет.
Вот решил смастерить сайт, правда с темой еще не полностью
определился. Но что меня немного останавливает - это выбор хостинга для сайта. Хочу
подобрать надежный, а их сегодня столько появилось… Посоветуйте какой выбрать.
 
 
#11 ClintonReity 2018-11-21 20:44 В нашей интернет аптеке вы сможете заказать софосбувир и даклатасвир по низкой стоимости


инлита инструкция по применению
тасигна nilotinib tasigna
кипролис купить в москве


ленвима инструкция
спрайсел sprycel дазатиниб
ibrance palbociclib купить
 
 
#12 HectorVar 2018-11-22 12:38 Всем привет! прикольный у вас сайт!
Нашел русскую базу кино: новый хороший мультфильм смотреть онлайн бесплатно
Здесь: исторические фильмы 2018 смотреть лучшие зарубежные исторические фильмы список 2019
Здесь: криминальные фильмы онлайн в хорошем качестве смотреть криминальные русские фильмы 2019 самые лучшие список 2018
Тут: смотреть мультфильм смурфики в хорошем качестве http://kinokub.net/multfilmy/ список 2019
Тут: http://kinokub.net/drama/5844-smert-svadebnogo-svidetelya-best-man-down-2013.html Смотреть Смерть свадебного свидетеля / Best Man Down (2013) онлайн бесплатно
Тут: Бабай (2014) Бабай (2014)
Тут: http://kinokub.net/news/13031-moskva-stanet-centrom-galakticheskogo-kosmobola.html
 
 
#13 TommieCot 2018-11-22 15:12 Приветствую всех! класный у вас сайт!
Нашел интересную базу кино: 2018 в хорошем качестве лучшая фантастика
Здесь: смотреть кино в хорошем качестве фэнтези скачать бесплатно в хорошем качестве фэнтези список 2018
Тут: смотреть лучшие драмы онлайн бесплатно лучшие драмы смотреть бесплатно список 2018
Здесь: смотреть бесплатно документальные фильмы лучшее Лучшие документальные фильмы смотреть список 2019
Здесь: http://kinovalenok.tv/uzhasy/5687-smert-prizrachnogo-ohotnika-death-of-a-ghost-hunter-2007.html Смотреть Смерть призрачного охотника / Death of a Ghost Hunter (2007) онлайн бесплатно
Здесь: http://kinovalenok.tv/teleperedachi/7048-odin-v-odin-sezon-1-3-2013-2015.html
 
 
#14 TommieCot 2018-11-22 15:29 Здравствуйте! класный у вас сайт!
Нашел русскую базу кино: лучшие мультфильмы смотреть онлайн бесплатно
Здесь: смотреть лучшие фильмы фэнтези в hd качестве http://kinovalenok.tv/fentezi/ список 2018
Тут: фильмы онлайн в хорошем качестве драмы фильмы драмы бесплатно в хорошем качестве список 2019
Здесь: документальные фильмы онлайн в хорошем качестве документальное фильмы онлайн бесплатно хорошего качества список 2018
Тут: http://kinovalenok.tv/news/11700-maloizvestnaya-pevica-sygraet-glavnuyu-rol-v-tihookeanskom-rubezhe-2.html Малоизвестная певица сыграет главную роль в "Тихоокеанском рубеже 2"
Тут: http://kinovalenok.tv/melodrama/8581-shofer-miss-deyzi-driving-miss-daisy-1989.html
 
 
#15 Евгения 2018-11-22 16:22 Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (499) 322-46-85, не обращайте внимания на слова робота, дожитесь ответа, Евгения.
 
 
#16 JulioRhype 2018-11-24 09:51 знакомство краснодар
гей знакомства новосибирск
вич знакомства новосибирск
объявления сочи секс знакомства
 
 
#17 DouglasObjek 2018-12-08 17:26 http://dfssssghjrtbz.com/
cialis no script
cialis online no presription
 
 
#18 MyCredit2018 2018-12-18 09:50 Приветствую вас коллега!
Когда срочно понадобились деньги, всегда есть варианты, как решить проблему – обратиться к родным или друзьям, в банк или оформить кредит в микрофинансовой организации.
Последний способ взять кредит – самый простой и доступный каждому, у кого есть паспорт, личная банковская карта и доступ в интернет. Кредит онлайн – абсолютно безопасная услуга нашего онлайн сервиса.
Сейчас действует Акция "Возьми 10 000 грн и участвуй в розыграше 1 000 000 грн". Первый займ под 0%.
Возьми кредит сейчас и тебе точно выстрелит, не упусти свой шанс!

С уважением, Ксения Евтушенко
менеджер проекта онлайн кредитования
займ под квартиру
 
 
#19 Dudleyhed 2018-12-23 17:28 Point of sale материалы - это материалы, способствующие продвижению бренда или продукции на местах торговли. POS предназначены для быстрого привлечения внимания и эффективного продвижения товаров. Аббревиатура POS является сокращением от английского "points of sales",обозначающего в переводе "место продаж".
POS материалы - реклама в местах продаж - это безоговорочный элемент эффективной программы мерчендайзинга и осуществления продаж как таковых. Многих интересует вопрос pos материалы в торговых точках http://profiplast.org . Скажем так, Материалы POS обязаны быть качественными, оригинальными, максимально отвечать имиджу компании а значит и бренда, который продвигает свой продукт; нести четко сформулированну ю смысловую нагрузку. Используя данный метод рекламируемый в местах продаж товар, не только привлекает к себе внимание, но и четко позиционируется в потребительском сознании.
 
 
#20 Gilell 2018-12-23 23:34 Израильский паспорт или даркон, мождно получить только одним путем, получения статуса нового репатрианта, а это уже процесс долгий и нудный,
новозможно и ускоренное оформление израильского гражданства.
 
 
#21 Dudleyhed 2018-12-30 00:06 Материалы POS - это специальные материалы, сопутствующие раскрутке бренда или продукции на местах торговли. POS материалы созданы для эфективного привлечения внимания и гарантированног о продвижения товаров. Аббревиатура POS является сокращением от английского "points of sales",что обозначает в переводе "место продаж".
Point of sale материалы - реклама в местах продаж - это незаменимый компонент результативной программы мерчендайзинга и осуществления продаж как таковых. Многих интересует вопрос pos материалы нестандартные http://profiplast.org . Скажем так, POS материалы обязаны быть качественными, оригинальными, максимально отвечать фирменному стилю компании а значит и бренда, продвигающего свой товар; нести четко сформулированну ю смысловую нагрузку. Используя данный метод рекламируемый в местах продаж товар, не только привлекает к себе спрос, но и четко позиционируется в потребительском сознании.
 
 
#22 EJssimi 2019-01-14 22:14 Interested in HARD ROCK? How about KISS? The band is on a tour right now all across the US&Canada. Visit KISS Tour Dates Schedule to know more about KISS ticket price in 2019.
 
 
#23 plkjhbNus 2019-01-17 09:07 watch tube
 
 
#24 EJssimi 2019-01-20 16:20 In 2019 there are lot of movies coming out. Obviously, there are Avengers part 2, new Star Wars Episode 9 and many others. These are movies that every kid wants to see, but sometimes you can miss it.That's where apps come in handy you can watch a movies for free. Btw, looking for the best app to watch free movies on your iOS phone? Then your should check Showbox Application. This is the most famous app today that has a big library of shows and films. This app is also available for Windows users. But your need to download it first to enjoy free films download Showbox on PC
 

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.