16 червня в «Смолоскипі» вже вдруге відбулося святкування «Блумсдня». Це імпровізоване свято (більш відоме в англійській назві «Блумздей») відзначають щороку прихильники письменника-модерніста двадцятого століття Джеймса Джойса і його легендарного роману «Улісс» (назва свята походить від імені одного з головних героїв твору Блума).

Розпочався «Блумсдень» із лекції. Цього разу про «Улісс», про те, чому його варто читати, розповідав відомий письменник, есеїст Михайло Бриних. Його лекція очікувано вирізнялася притаманним Бриниху іронією та гротеском.

А далі відбулася головна частина святкування. Як і торік, це були інсценізовані читання роману. Логічно, що цього разу читали другий епізод. Він, щоправда, виявився менш «екстравертним», менш динамічним і наповненим дією, ніж перший. Це робило його не найвдячнішим для інсценізації. Проте учасники дійства зуміли прочитати й зіграти свій текст і так, щоб позабавити глядачів, і так, щоб звернути увагу на сам твір.

Отже, ролі читали й виконували: автор - Олег Жупанський, Стівен Дедал - Мирослав Лаюк, внутрішній голос Дедала - Олег Коцарев (сам він представився Стівеновим «Підсвідомчиком», вдавшись до алюзій на щоденники Володимира Винниченка), Кокрейн - Олексій Жупанський, Комін - Галина Стефанова (як бачимо, на другий рік до «джойсівців» долучилася справді професійна і видатна українська акторка), Армстронґ - Борис Превір, Толбот - Роман Веретельник, Сарджент - Олександр Мокровольський і Містер Дізі - Ростислав Семків. Режисером і організатором дійства традиційно виступила Катерина Рудик.

Також під час заходу відбулася вікторина на краще знання тексту Джойса та невеличка виставка листівок і малюнків Олени Павлової – як на «уліссівську» тему, так і інших.

Наступного року учасники обіцяють продовжити читання, вже третього епізоду. Відтак, традиція триває.


Михайло Бриних читає лекцію

Олег Жупанський не випадково грав автора - він справді схожий на Джойса

Грати доводилося, підглядаючи в текст. Мирослав Лаюк у ролі Стівена та Ростислав Семків - містер Дізі

Переможці вікторини отримували книжкові призи.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.