Журі радиться

5 листопада в Музеї книги і друкарства України в Києво-Печерській лаврі відбувся поетичний турнір імені Нестора Літописця, організований Міністерством культури. Серед його учасників, молодих поетів, висунутих, відповідно до умов конкурсу, видавництвами і творчими об’єднаннями та спілками, було й чимало «смолоскипівських» авторів. А наш директор, Ростислав Семків, увійшов до складу журі.

Читання на території Києво-Печерської лаври накладало певний відбиток на вибір віршів – в багатьох конкурсантів раз-по-раз виникали релігійні мотиви чи релігійний антураж. Але загалом і тематика, і стилістика текстів, і манера декламації були досить різні. Від речей медитативних, через метафорику й метафізику до сюжетних верлібрів і стрімкої римованої силаботоніки. З приводу останньої запам’ятався забавний жарт, яким супроводив свій виступ Дмитро Лазуткін.

- А тепер почитаю трохи силаботоніки, бо все-таки наш турнір – імені Нестора Літописця.

Повний список учасників виглядав так: Анна Малігон, Дмитро Лазуткін, Павло Коробчук, Елла Євтушенко, Юлія Стахівська, Остап Микитюк, Світлана Дідух-Романенко, Заза Пауалішвілі, Тарас Малкович, Богдан-Олег Горобчук, Катерина Девдера, Вано Крюґер, Вік Коврей, Яніна Дияк, Лесик Панасюк. Їхні виступи оцінювало журі, до якого ввійшли, крім згаданого Ростислава Семківа, критикиня Ганна Улюра, редакторка і критикиня Інна Корнелюк і співробітниця музею Інна Мочарник. З усіх поетів вони обрали шістьох, які вийшли до фіналу. Це - Елла Євтушенко, Тарас Малкович, Юлія Стахівська, Павло Коробчук, Дмитро Лазуткін, Анна Малігон. А переможцями стали (в алфавітному порядку): Павло Коробчук, Тарас Малкович, Юлія Стахівська.

Як виглядає призова трійка турніру без алфавіту, тобто хто посів яке місце, лишилось інтригою. Про це охочі дізнаються зовсім невдовзі, 9 листопада, в тому-таки Музеї книги і друкарства України, о 18 годині під час урочистостей до Дня української мови та писемності. Троє лауреатів отримають грошові премії й грамоти, а головний переможець іще й дерев’яний пам’ятний знак із портретом Нестора Літописця.

Поява чергового конкурсу для поетів не може не тішити, адже це одночасно і промоція сучасної літератури, і «стимулювання контексту», і підтримка авторів. Лишається сподіватися, що турнір справді стане щорічним, як це обіцяють його організатори.

 
Дмитро Лазуткін

Елла Євтушенко

Під час читань

Юлія Стахівська

Павло Коробчук

Тарас Малкович

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.