27 квітня в Будинку вчителя відбулося нагородження лауреатів літературного конкурсу видавництва «Смолоскип». Журі в складі Наталки Білоцерківець, Ростислава Семківа та Олега Коцарева винесло такий вердикт стосовно надісланих на конкурс рукописів:

ІІ премія

Номінація “Поезія”

Оксана Гаджій – збірка поезій “Phantom limb

Юлія Кручак – збірка поезій “Передчуття дому”

Арсеній Тарасов – збірка поезій “Листи на північ”

Олексій Шендрик – збірка поезій “Останні китобої на місяці”

Номінація “Проза”

Павло Кирик – повість “Робота”

Ярослава Литвин – повість "Роза Вітрів". 

Спеціальна премія журі

Володимир Патола – збірка поезій «Грань».

ІІІ премія

Номінація “Поезія”

Геник Бєляков – збірка поезій “По-людськи”

Дарина Гладун – збірка поезій “Січи-рубай-дерево”

Ірина Загладько – збірка поезій “Все, що губиться в піску”

Віктор Коврей – збірка поезій “Коли ще люди говорили”

Владислав Петренко – збірка поезій “Island

Богуслав Поляк – збірка поезій “Тирлище”

Номінація “Проза”

Юніс Виноградова – фантастична повість “Небесний пекар”

Павло Кирик – повість “Самознищення”

Людмила Михайловська – збірка новел “Розсипане драже”

Остап Соколюк – повість "Енігма"

IV премія

Номінація “Поезія”

Юлія Вротна, Дарина Гладун, Елла Євтушенко, Наталя Єрьоменко, Ольга Мацо, Андрій Тужиков, Ірина Чеканівська, Андрій Шийчук.

Номінація “Проза”

Дмитро Данько, Василь Левицький, Валерій Пузін, Вікторія Хоменко.

Окрема відзнака журі

Номінація “Поезія”

Ігор Астапенко, Данило Зозуляк, Анастасія Котляр, Ігор Мітров, Роман Повзик, Галина Танай, Євгенка Чугуй, Сергій Шкабара.

НомінаціяПроза

Наталія Бистрих, Крістіна Кузнєцова, Любов Меленевич, Тетяна Синьоок, Максим Філін, Ірина Червінська.

Першу премію не присудили нікому. Рукописи лауреатів Другої премії та Спеціальної премії журі буде видано окремими книжками.

Премія видавництва «Смолоскип» – це один із небагатьох літературних конкурсів для авторів-початківців, який стартував у 1993 році. Літературна премія відкрила таких письменників, як Тарас Прохасько, Сергій Жадан, Галина Крук, Олена Степаненко, Софія Андрухович, Дмитро Лазуткін, Ірина Шувалова, Юлія Стахівська, Павло Коробчук, Олег Коцарев та інші.