МОЛОДА НАЦІЯ, №3, 2006. “Українська Гельсінкська Група”. 232 с.

Присвячений 30-річчю з дня заснування УГГ новий номер альманаху “Молода нація” вміщує матеріали наукової конференції “Українська Гельсінкська Група: 30 років героїзму”, яка відбулася в будинку “Смолоскипа” в 2006 році. Матеріали, вміщені в збірнику, поділяються на такі, що мають історико-політологічний характер, та дослідження з літературознавчої сфери.

Серед перших аналіз внеску діяльності УГГ у здобуття державної незалежності України Юрія Колісника, реінтерпретація ролі інтелігенції в сучасному політичному процесі Сергія Шамари та Ігоря Волошна, опитування учасників дисидентського руху, серед яких Мирослав Маринович, Віталій Шевченко, Василь овсієнко та багато інших.

Літературознавча частина вміщує як дослідження цілого феномену културного спротиву 60-х років (Василь Пахаренко), так і аналіз текстів окремих письменників-дисидентів, таких як Олесь Бердник, Василь Стус, Микола Воробйов тощо.

Цей випуск буде особливо цікавий для дослідників правозахисного руху в Україні, зокрема його історії та його літератури. Стане в пригоді не лише студентам гуманітарних спеціальностей, але й вчителям історії і літератури, учням старших класів, допоможе краще зрозуміти добу всім зацікавленим цим періодом читачам.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.