Головна статті
Український Самвидав, № 2, листопад, 2001
Сторінка 2
Сторінка 3
Сторінка 4
Сторінка 5
Всі сторінки
Українська Гельсінська Група" />

Українська Гельсінська Група

Заснована 9 листопада 1976 року у Києві
(Короткі біографічні дані членів Групи)

ЧЛЕНИ-ЗАСНОВНИКИ УКРАЇНСЬКОЇ ГЕЛЬСІНСЬКОЇ ГРУПИ

1. Руденко Микола Данилович, нар. 19 грудня 1920 p., засуджений 1 липня 1977 p. до 7 років ув'язнення і 5 років заслання.

2. Бердник Олесь Павлович, нар. 25 листопада 1927 p., політичний в'язень у 1949—1955 роках, засуджений 21 грудня 1979 p. до 6 років ув'язнення і 3 років заслання.

3. Мешко Оксана Яківна, нар. ЗО січня 1905 p., померла 2 січня 1991 p., політичний в'язень у 1947— 1955 роках, засуджена 7 січня 1981 p. до 6 місяців психіатричного ув'язнення і 5 років заслання.

4. Лук'яненко Лев Григорович, нар. 24 серпня 1927 p., політичний в'язень у 1961—1976 роках, засуджений у Чернігові 20 липня 1978 p. до10 років ув'язнення і 5 років заслання.

5. Строката Ніна Антонівна, нар. 31 січня 1926 p., померла у США 2 серпня 1998 p., політичний в'язень у 1971—1975 роках.

6. Григоренко Петро Григорович, нар. 16 жовтня 1907 p., помер у США 21 лютого 1987 p., політичний в'язень у 1964—1965, 1969—1974 роках.

7. Кандиба Іван Олексійович, нар. 7 червня 1930 p., політичний в'язень у 1961—1976 роках, засуджений у Львові 24 липня 1981 p. до 10 років ув'язнення і 5 років заслання.

8 Маринович Мирослав Франкович, нар. 4 січня 1949 p., засуджений у Василькові 27 березня 1978 p. до 7 років ув'язнення і 5 років заслання.

9. Матусевич Микола Іванович, нар. 19 липня 1946 p., засуджений у Василькові 27 березня 1978 p. до 7 років ув'язнення і 5 років заслання. 

10. Тихий Олексій Іванович, нар. 27 січня 1927р., помер 5 травня 1984 p. в ув'язненні, політичний в'язень у 1957—1964 роках, засуджений у Друж-ківці 1 липня 1977 p. до 10 років ув'язнення і 5 років заслання.

ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОЇ ГЕЛЬСІНСЬКОЇ ГРУПИ

11. Барладяну Василь Володимирович, нар. 23 серпня 1942 p., член Групи з ЗО грудня 1987 p., політичний в'язень у 1977— 1980 роках, засуджений у березні 1980 p. до 3 років ув'язнення.

12. Вінс Петро Георгійович, нар,1 травня 1956 p., член Групи з лютого 1977 p., політичний в'язень у 1978— 1979 роках. 

13. Гейко-Матусевич Ольга Дмитрівна, нар. 9 вересня 1953 p., член Групи з 14травня 1977 p., політичний в'язень у 1980— 1983 роках, засуджена у Києві 1983 p. до 3 років ув'язнення. 

14. Горбаль Микола Андрійович, нар. 10 вересня 1941 p., член Групи з 21 січня 1980 p., політичний в'язень у 1971—1977, 1979—1985 роках, засуджений у Києві у 1985 p. до 8 років ув'язнення і 3 років заслання. 

15. Горинь Богдан Миколайович, нар. 10 лютого 1936 p., член Групи з ЗО грудня 1987 p., політичний в'язень у 1965—1970 роках. 

16. Горинь Михайло Миколайович, нар. 17 червня 1930 p., член Групи з листопада 1982 p., політичний в'язень у 1965— 1971 роках, засуджений 25 червня 1982 p. до 10 років ув'язнення і 5 років заслання.

17. Зісельс Йосиф Самуїлович, нар. 2 грудня 1946 p., член Групи з серпня 1978 p., політичний в'язень у 1978—1981 роках, засуджений у Чернівцях 10 квітня 1985 p. до З років ув'язнення. 

18. Калиниченко Віталій Васильович, нар. 31 січня 1937 p., член Групи з жовтня 1977 p., політичний в'язень у 1966—1976 роках, засуджений у Дніпропетровську 18 травня 1980 p. до 10 років ув'язнення і 5 років заслання. 

19. Караванський Святослав Йосипович, нар. 24 грудня 1920 p., член Групи з лютого 1979 p., політичний в'язень у 1944—1960, 1965—1979 роках. 

20. Красівський Зеновій Михайлович, нар. 12 листопада 1929 p., помер 20 вересня 1991 p., член Групи з жовтня 1979 p., політичний в'язень у 1949—1953, 1967—1978 роках, засуджений у Львові 12 березня 1980 p. до 8 місяців ув'язнення і 5 років заслання. 

21. Лесів Ярослав Васильович, нар. З січня 1945 p., загинув 19 жовтня 1991 p., член Групи з жовтня 1979 p., політичний в'язень у 1967— 1973,1980—1981 роках, засуджений 15 листопада 1981 p. до 5 років ув'язнення. 

22. Литвин Юрій Тимонович, нар. 26 листопада 1934 p.,загинув 4 вересня 1984 p. в ув'язненні, член Групи з червня 1979 p., політичний в'язень у 1951-1953, 1955-1968, 1974—1977 роках, засуджений у Києві в грудні 1982 p. до 10 років ув'язнення і 5 років заслання. 

23. Малинкович Володимир Дмитрович, нар. 28 серпня 1940 p., член Групи з жовтня 1978 p.

24. Марченко Валерій Веніамінович, нар. 16 вересня 1947 p., загинув 7 жовтня 1984 p. в ув'язненні, член Групи з жовтня 1983 p., політичний в'язень у 1973—1981 роках, засуджений у Києві 14 березня 1984 p. до 10 років ув'язнення і 5 років заслання. 

25. Мельник Михайло Спиридонович, нар. 14 березня 1944 p., загинув 9 березня 1979 p., член Групи з листопада 1978 p. 

26. Муратов Микола, член Групи з ЗО грудня 1987р. 

27. Овсієнко Василь Васильович, нар. 8 квітня 1949 p., член Групи з 18 листопада 1978 p., політичний в'язень у 1973— 1977, 1979—1981 роках, засуджений у Житомирі в серпні 1981 p. до 10 років ув'язнення і 5 років заслання. 

28. Плющ Леонід Іванович, нар. 26 квітня 1939 p., член Групи з 1977 p., політичний в'язень у 1972—1976 роках. 

29. Попович Оксана Зенонівна, нар. 2 лютого 1926 p., член Групи з лютого 1979 p., політичний в'язень у 1944—1954 роках, засуджена у Івано-Франківську у лютому 1975 року до 8 років ув'язнення і 5 років заслання. 

30. Ребрик Богдан Васильович, нар. ЗО липня 1938 p., член Групи з лютого 1979 p., політичний в'язень у 1967— 1970 роках, засуджений в Івано-Франківську 1974р. до 7 років ув'язнення і З років заслання.

31. Розумний Петро Павлович, нар. 7 березня 1926 p., член Групи з жовтня 1979 p., засуджентй 21 грудня 1979 p. до 3 років ув'язнення. 

32. Романюк Василь Омелянович,нар.9 грудня 1925 p., помер 14 липня 1995 p., член Групи з лютого 1979 p., політичний в'язень у 1944—1954, 1972—1982 роках. 

33. Рубан Петро Васильович, нар. 10 січня 1940р.. член Групи з 1985 року, політичний в'язень у 1959-1967, 1968-1973, 1977—1985 роках, засуджений у Чернігові 29 листопада 1985 року до 6 років ув'язнення і 3 років заслання. 

34. Сапеляк Степан Євтихійович, нар. 26 березня 1952 p., член Групи з ЗО грудня 1987 p., засуджений у Тернополі в 197° p. до 5 років ув'язнення і років заслання.

35. Світлична Надія Олексіївна, нар. 8 листопада 1936 p., член Групи з жовтня 1978 p., політичний в'язень у 1972—1976 роках. 

36. Сеник Ірина Михайлівна, нар. 8 червня 1926 p., член Групи з лютого 1979 p., політичний в'язень у 1944—1954, 1972—1981 роках. 

37. Січко Василь Петрович, нар. 26 лютого 1956 p., помер у США 17 листопада 1997 p., член Групи з 26 січня 1978 p., політичний в'язень у 1979—1982 роках, засуджений у Львові 4 січня 1982 року до 3 років ув'язнення. 

38. Січко Петро Васильович, нар. 18 серпня 1929 p., член Групи з ЗО квітня 1978 p., політичний в'язень у 1947—1957 роках, засуджений у Львові 4 грудня 1979 року до З років ув'язнення. 

39. Скочок Павло, нар. 1936 p., член Групи з ЗО грудня 1987 p., політичний в'язень у 1979—1987 роках. 

40. Сокульський Іван Григорович, нар. 13 червня 1942 p., помер 22 червня 1992 p., член Групи з жовтня 1979 p., політичний в'язень у 1964—1974 роках, засуджений у Дніпропетровську влітку 1980 p. до 10 років ув'язнення і 5 років заслання. 

41. Стрільців Василь Степанович, нар. 13 січня 1929 p., член Групи з жовтня 1977 p., політичний в'язень у 1944—1954, 1980— 1981 роках, засуджений у жовтні 1981 p. до 7 років ув'язнення і 4 років заслання. 

42. Стус Василь Семенович, нар. 6 січня 1938 p., загинув 4 вересня 1985 p. в ув'язненні, член Групи з жовтня 1979 p., політичний в'язень у 1972—1980 роках,засуджений у Києві 2 жовтня 1980 року до 10 років ув'язнення і 5 років заслання.

43. Чорновіл Вячеслав Максимович, нар. 24 грудня 1937 p., загинув 25 березня 1999 p., член Групи з 22 травня 1979 p.. політичний в'язень у 1967—1969, 1972—1980 роках, засуджений у Якутську 6 січня1980 p. до 5 років ув'язнення. 

44. Шабатура Стефанія Михайлівна, нар. 6 листопада 1938 p., член Групи з лютого 1979 p., політичний в'язень у 1972—1980 роках.

45. Шевченко Віталій Нечипорович,нар. 20 березня 1934 p., член Групи з ЗО грудня 1987 p., засуджений у Львові 24 грудня 1980 року до 7 років ув'язнення і 4 років заслання. 

46. Шумук Данило Лаврентійович, нар, ЗО січня 1914 p., член Групи з лютого 1979 p., політичний в'язень у 1935—1939, 1945— 1955,1957—1967 роках, засуджений у Києві 7 липня 1972 року до 10 років ув'язнення і 5 років заслання.

47. Шухевич-Березинський Юрій Романович, нар. 28 березня 1933 p., член Групи з лютого 1979 p., політичний в'язень у 1948—1958, 1958— 1968 роках, засуджений у Нальчику 9 вересня 1972 року до 10 років ув'язнення і 5 років заслання.

ІНОЗЕМНІ ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОЇ ГЕЛЬСІНСЬКОЇ ГРУПИ

Ніклус Март-Олав, естонець, нар. 22 вересня 1934 p., політичний в'язень у 1958—1966 роках, засуджений у Таллані 8 січня 1981 p. до 10 років ув'язнення і 5 років заслання.

Петкус Віктор, литовець, нар. ЗО грудня 1929р., політичний в'язень у 1947—1953, 1958—1965 роках, засуджений у Вільнюсі 13 липня 1978 p. до 10 років ув'язнення і 5 років заслання.



Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.