У березні кілька молодих та завзятих поетів та поеток вирішили провести «Вечір спілки марсіанських письменників».

Організаторами події виступили поети Сергій Прилуцький (Пістончик) та Олександр Моцар. Локацією заходу стало культове в колах київської богеми місце «Барбакан на Подолі».

Важко сказати, чому поети обрали саме таку назву для своїх читань. Може, тому що поети в суспільстві завжди виглядають як прибульці, що займаються дивною та незрозумілою справою. Може, це тонкий стьоб над досі існуючими спілками письменників, які ніяк не відійдуть у минуле. Може, це просто яскрава мистецька провокація. Менше з тим, вечір відбувся, і його точно не можна назвати нудним.

Розпочався захід із виступу поета Юрія Завадського з гуртом «Субпродукт». Звуки, що нагадували щось середнє між експериментальною музикою та шаманським камланням, створили потрібний настрій та шумове середовище — саме таке, яке є необхідним для читання віршів поетами-«марсіанами».

Продовжився вечір виступами лауреатів літературної премії «Смолоскип» за різні роки та авторів видавництва «Смолоскип» — поетів Олега Коцарева, Мирослава Лаюка та Олени Степаненко, російськомовних поетів Олександра Моцара та Ії Ківи та поета, який пише білоруською, Сергія Прилуцького. «Члени Спілки марсіанських письменників» не бояться не тільки експериментів, але й кордонів, зокрема і мовних.

Читання видалися яскравими та насиченими, викликавши у слухачів море позитивних емоцій. Все, що відбувалося, нагадувало 20-ті роки ХХ сторіччя, коли поети не боялася вдаватися до епатажу, шокувати публіку, бути смішними. Особливого антуражу заходу додавало те, що Олександр Моцар і Сергій Прилуцький час від часу одягали на голови коробки з картону з отворами для очей, носу та рота, оголошуючи виступаючих і просто походжаючи закладом. Присутні робили селфі у цих коробках і насолоджувалася атмосферою події.

В будь-кого, хто завітав би у цей недільний вечір до «Барбакану на Подолі», на залишилося б сумнівів, що він потрапив на Марс, на якому є своя спілка письменників, члени якої пишуть непересічні, талановиті та цікаві вірші.

Гадаю, що подібні заходи, не позбавлені провокативності та певної іронії, є гарним прикладом того, що навіть з літературних читань можна зробити захоплююче шоу.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.