Головна статті
Смолоскип України №7(108), липень 2004
Сторінка 2
Сторінка 3
Сторінка 4
Сторінка 5
Сторінка 6
Всі сторінки
ДОПОВІДІ, виголошені на Х СЕМІНАРІ ТВОРЧОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ" />

ДОПОВІДІ, виголошені на Х СЕМІНАРІ ТВОРЧОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ

Політологічна частина семінару
1—4 травня 2004 року

Круглі столи:

«День попередньої команди Ірпеня»
Ведучі: Олесь Доній (Київ), Максим Розумний (Київ), Юрій Нога (Київ)

«Молодіжні покоління у світовій та українській історії»
Ведучі: Олександр Сорба (Львів),
Ян Чайковський (Львів)

«Шістдесятники: виклик молодих?»
Ведуча: Оксана Дащаківська (Львів)

«Молодь як об’єкт політтехнологів»
Ведучі: Олег Коляса (Львів), Мар’яна П’єцух (Львів), Віталій Мороз (Київ)

«Молодь як суб’єкт політики. Молодь та ідеологія»
Ведучі: Оксана Дащаківська (Львів),
Ян Чайковський
(Львів)

«Ірпінь для молодих»
Ведучий: Андрій Раднюк (Кам’янець-Подільський)


Виголошені доповіді:

1. Олександр Акунін (Миколаїв) – «Молодь як об’єкт політтехнологів».
2. Всеволод Гордієнко (Харків) – «Молодь та принцип українського вибору».
3. Тетяна Давидченко (Запоріжжя) – «Молодіжні покоління у світовій та українській історії».
4. Володимир Дубина (Чернігів) – «Чому український бунт є політичним та мистецьким явищем».
5. Лариса Жербцова (Дніпропетровськ) – «Молодіжне покоління 90-их років ХХ ст. – початку ХХІ ст.».
6. Микола Леонович (Полтава) – «Шістдесятники: вчора і сьогодні».
7. Мар’яна П’єцух (Львів) – «Молодь як об’єкт політтехнологів».
8. Олександр Портнов (Миколаїв) – «Молодіжне покоління у світі й Україні».
9. Ольга Простова (Миколаїв) – «Явище політичної самосвідомості та його передумови».
10. Максим Розумний (Київ) – «Покоління “Оксамитової революції”».
11. Юлія Раднюк (Кам’янець-Подільський) – «Письменники попередніх років Ірпеня».
12. Олег Савченко (Севастополь) – «Молодь і націоналізм».
13. Михайло Сапон (Чернігів) – «Політична активність молоді та PR-технології».
14. Олександр Сорба (Львів) – «Політичне поле: спроба екзистенційного аналізу».
15. Ольга Типило (Буськ) – «Молодь: погляд зсередини».
16. Остап Туркевич (Львів) – «Молодь як суб’єкт політики».
17. Катерина Тягло (Харків) – «Подвійна ідентичність української молоді як соціально-політична проблема».
18. Станіслав Федорук (Донецьк) – «Революція та молодь».
19. Євген Чабак (Чернігів) – «Чи цікавиться українська молодь політикою».
20. Ян Чайковський (Львів) – «Державна молодіжна політика в Україні».
21. Антоніна Шаблій (Кривий Ріг) – «Блокування роботи парламенту та ставлення до цього молоді».


На круглому столі «Шістдесятники: виклик молодих?» виступали запрошені гості – колишні шістдесятники, дисиденти, політв’язні – Євген Сверстюк, Михайло Горинь, Юрій Бадзьо, Микола Плахотнюк, Василь Овсієнко.

Мистецька частина семінару
4—8 травня 2004 року

Круглі столи:

«День попередньої команди Ірпеня»
Ведучі: Максим Розумний (Київ), Юрій Нога (Київ)

«Молоді проти молодих: автори перших років Ірпеня та нинішні (розвиток, деградація, нудьга, чи жевріння надії?)»
Ведучі: Олександр Ушкалов (Харків), Сергій Пантюк (Хмельницький)

«Молодіжна культура: офіційна, суб- та контркультура»
Ведучий: Богдан Стороха (Полтава)

«Форма існування контркультури (самвидав)»
Ведучий: Олесь Обертас (Київ)

«Образ молодої людини: стереотипи і моделювання»
Ведучий: Микола Леонович (Полтава)

«Культурні молодіжні організації: доцільність існування»
Ведучі: Ганна Яновська (Харків), Богдан Стороха (Полтава)

Виголошені доповіді:

1. Анатолій Астаф’єв (Київ) – «Десять років Ірпеня».
2. Анатолій Астаф’єв (Київ) – «Феномен поколінь».
3. Сергій Буланий (Полтава) – «Молодіжні культури».
4. Юлія Гончар (Умань) – «Культурні організації: їхні перспективи і їхня залежність».
5. Олександра Григоренко (Полтава) – «Культура і масовість у поезії».
6. Софія Киричок (Ніжин) – «Літературне товариство: особливості сучасного буття».
7. Олександр Козлов (Полтава) – «Образ молодої людини: стереотипи, статистика».
8. Олег Коцарев (Харків) – «Молодіжні літорганізації та деякі їхні доцільності».
9. Павло Нечитайло (Кам’янець-Подільський) – «Клуби історичної реконструкції».
10. Марина Нога (Київ) – «Як все воно починалося».
11. Сергій Пантюк (Хмельницький) – «Наше покоління: видавничий аспект».
12. Надія Перевізник (Хмельницький) – «Молоді проти молодих».
13. Володимир Пилипенко (Чернігів) – «Поняття субкультури».
14. Денис Потапов (Харків) – «Сучасний лицар».
15. Людмила Семиног (Чернігів) – «Феномен молодіжної культури».
16. Дмитро Стус (Київ) – «Життя і творчість Василя Стуса».
17. Ігор Угриновський (Івано-Франківськ) – «Образ молодої людини: стереотипи та моделювання».
18. Олександр Ушкалов (Харків) – «Молодіжне життя літературного Харкова початку ХХІ ст.».
19. Станіслав Федорук (Донецьк) – «Міф про “проти” (старі vs молоді)».
20. Ксенія Харченко (Київ) – «Час нового самвидаву».
21. Ірина Цапліна (Запоріжжя) – «Питання існування компромісу між поколіннями».
22. Ірина Цапліна (Запоріжжя) – «Культурні молодіжні організації і доцільність їхнього існування».
23. Юрій Шеляженко (Київ) – «Молоді проти молодих».
24. Тарас Шмігер (Львів) – «Один суб’єктивний приклад стереотипів».
25. Ганна Яновська (Харків) – «Молодіжні культурні організації: доцільність існування».
26. Ганна Яновська (Харків) – «Символіка джинсів в українській поезії».

На круглому столі «Форма існування контркультури (самвидав)» виступали колишні шістдесятники, дисиденти, політв’язні – Михайлина Коцюбинська, Людмила Семикіна, народний депутат України, голова Комісії з питань культури та духовності Лесь Танюк, Микола Горбаль, Василь Овсієнко, Дмитро Стус (син Василя Стуса), Олесь Зарецький (син Алли Горської); відбулася презентація книги Василя Стуса «Палімпсест».



Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.