Очеретний Олександр. Трагедія в домі, драма на дві дії про події в українському селі під час голодомору 1932—33 / Передмова Василя Яременка. – К.: Смолоскип, 1999. – 64 с. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

У драмі Олександра Очеретного "Трагедія в домі" відображено події в українському селі під час голодомору 1932—1933 років та в одному з районних містечок в 1937 році — в період жорстоких репресій на Україні. Автору вдалося написати мистецький твір, піднесений до рівня художності.

Передмова Василя Яременка

Відповідальна за випуск Роксана Харчук

Редактор Григорій Карпенко

© Очеретний О. Д., 1999.

© Видавництво “Смолоскип”, 1999.

ДІМ, В ЯКОМУ ВІДБУЛАСЯ ТРАГЕДІЯ – УКРАЇНА 

Десь близько сорока років тому я, студент філологічного факультету Київського педагогічного інституту, проходив педагогічну практику в школі-інтернаті №2 по вулиці Толстого в Києві. Були паралельні класи і кожен студент міг повторити свій урок, врахувавши зауваження учителя школи і однокурсників.

Моя однокурсниця провела урок у дев'ятому класі по творчості Василя Стефаника. Нам усім урок сподобався, ми були навіть зворушені і, прямуючи до учительської, говорили про це колезі. Окрилена нашою підтримкою, вона хоробро запитала вчителя:

— Урок будемо обговорювати зараз, чи уже як проведу і другий?

І ми, вражені, почули у відповідь:

— Я сам проведу цей урок у паралельному класі, а ви будете тільки присутньою. Як можна, щоб учитель вів урок по Стефанику і учні не плакали?!

І на уроці, коли йшла мова про "Новину" Стефаника, його "Кленові листки" учні-дев'ятикласники справді плакали. Учителем, в якого ми вчилися педагогічної майстерності, був Олександр Дмитрович Очеретний. І він і той урок запам'яталися мені на все життя.

Тоді він воскрешав у нашій пам'яті картини голоду 1947— 1948 років, який ми всі пам'ятали,

...

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.