У 1998 році відділенням видавництва “Смолоскип” став Музей-архів і Документаційний центр українського самвидаву, який розміщується у власному будинку видавництва, за адресою Київ, вулиця Межигірська, 21.

За короткий час перевезено до Києва весь архів українського самвидаву і українського правозахисного руху, який комплектувало протягом багатьох років видавництво “Смолоскип” у США. Багато документів українського самвидаву отримано вже в Україні. Зібрано чи не найбільшу в Україні (а може, й у світі) колекцію самвидавних журналів і неформальних часописів, яка нараховує близько тисячі найменувань. Колекцію документів і матеріалів доповнює велика збірка фотографій колишніх політв’язнів і репресованих.Всі матеріали й документи упорядковуються за відповідною системою; готується електронний каталог усіх архівних документів. У серпні 2005 року до 10-ої річниці Незалежності України підготовлено перший випуск інформаційного бюлетеня Музею-архіву під назвою “Український самвидав”, який редагує молодий дослідник дисидентського руху Олесь Обертас.

 

Контактна особа - Олег Коцарев. Електронна адреса - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду